ODZNOVA

Začínam odznova. Vymazala som skoro všetky články, ktoré som sem od roku 2012 pridala.
Začínam odznova, pretože pokračovať tam, kde som skončila, by som nedokázala.
Lebo už som inde, úplne inde.

V priebehu uplynulých mesiacov som začala otvárať oči a dvere do sveta ilúzií som privrela. Už tam nechodím na návštevy a netrávim tam tak veľa času. Niekedy však predsa len nahliadnem cez malú škáru, snílkom byť neprestanem. Hľadám tú správnu cestu, na ktorú sa vybrať, lebo čas sa kráti. Už som dospelá, teda, aspoň občiansky to vraví. Mala by som robiť už dospelácke rozhodnutia. Hahaha, tak na to je ešte priskoro, aspoň ja mám ten pocit.

Čas chcem tráviť čo najefektívnejšie. Chcem byť s priateľmi a rodinou. Chcem si vychutnávať krásu prírody, všetkého okolo, každej maličkosti. Chcem pozerať kvalitné filmy a čítať tie najlepšie knihy. Chcem sa každý deň naučiť niečo nové, návaly informácií ma nikdy neprestanú fascinovať. Ale viete čo chcem úplne najviac? Zmazať slovo "chcem" a dať všetky tie slovesá v neurčitku do prítomného času.

Vždy som bola človek, ktorý si všetko plánoval. Nedokážem žiť v nevedomosti a neistote. Stále musím mať zadné dvierka, plán B, náhradný program.. Avšak teraz, keď som si povedala, že sa zameriam len na najdôležitejších ľudí v mojom živote a na školu, si neviem svoj čas rozvrhnúť alebo sa držať plánu. Márnim čas ničnerobením, pozeraním zlých filmov, ktoré mi do života nedajú absolútne nič, alebo len tak, spánkom. Často som unavená a s bolesťou hlavy si vravím, že takto som to predsa neplánovala. Už pol roka som neprečítala žiadnu knihu, a bohužiaľ aj písanie som zanedbala.

Zmätok je moje stredné meno a teda aj keď som ním vždy bola, nikdy nie až tak ako v poslednej dobe. Práve preto, som úplne zanedbala aj to posledné, čo ma naozaj úprimne bavilo. Vždy sa mi zdalo, že mám aspoň nejaký ten hlavný cieľ, (či sen?) a nakoniec som si uvedomila, že som to vlastne nikdy až tak nechcela. Mám strach z budúcnosti, ale stále som neprišla na to, čo mi bráni vychutnávať si prítomnosť.

Obdobie znovuzrodenia tohto blogu nechcem ukončiť. Tu budem písať každú moju zamotanú myšlienku a dilemu. Budem dôverne opisovať cestu po kľukatom chodníku s neznámym koncom. Bude tu vidno trajektóriu vývinu mojej osobnosti? Tak to teda áno! Teraz to nechcem vzdať. Takže..

VITAJTE! Znova.

Comments

  1. Páni. Smazat všechny články, to si žádá skutečně odvahu a rozhodnost. Máš mou poklonu.
    A přeji ti ať ti to skutečně vyjde. Držím pěsti!

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts