Panika podvedomia

Presne pred týždňom som sa utápala v poznámkach zo španielskej literatúry a histórie. Nechcelo sa mi, nútila som sa, zaspávala som. Ale asi som sa niečo medzi tým stihla aj naučiť. V pondelok večer nastala v mojom mozgu panika, akú som ešte asi nezažila. Snažila som sa upokojiť a až po 20 minútovom behu a hodinovej horúcej vani som sa tvárila, že všetko je v poriadku. Panikárila som, pretože som mala pocit, že nič neviem, obviously. Nie že by sa to vtedy dalo nejako zmeniť - nedalo. Šla som skoro spať a potom som skoro vstala, v miernom strese, ktorý som si vlastne nevšímala, aj keď sa snažil predrať vonku z môjho podvedomia.

ja a moje veľké čelo, zmätenáAž keď som niečo po ôsmej hodine rannej dostala do rúk zadanie (písomnej maturity zo španielskeho jazyka, literatúry a kultúry), ako tak som si vydýchla. Písala som a písala a písala a po 4 a pol hodinách som odišla. O pár minút som zacítila neuveriteľnú voľnosť. Stála som uprostred poloprázdneho autobusu mestskej hromadnej dopravy a usmievala som sa, lebo taký pocit voľnosti som ešte nikdy predtým necítila. Konečne som to mala za sebou. Neuvedomovala som si, že ešte stále mám pred sebou tú ťažšiu časť, vtedy to bolo nepodstatné. ALE ako ich presvedčím, že viem hovoriť po španielsky? (keď neviem?)

Prečítala som si Christiane F. - My deti zo stanice Zoo. Ani neviem, čo povedať. Neuveriteľný príbeh, hlavne keď si predstavím, že to všetko je/bolo reálne. Oplatí sa prečítať si to. Včera večer som si pozrela aj film, ale ten ma sklamal, pretože v ňom podľa mňa chýba veľa podstatných vecí. Keď som si predstavila, že knihu by som si neprečítala, asi by som bola z toho filmu akurát tak veľmi zmätená.

Opäť som stratená v budúcich rozhodnutiach a to ma ešte nevzali na žiadnu univerzitu! Asi si idem spísať pros & cons, ale určite nepomôže ani to. Uvedomujem si, že je to ešte ďaleko a najprv by som sa mala zamerať na to, aby ma vôbec všade prijali a až tak sa budem rozhodovať, no ale povedzte to môjmu mozgu.

Pardon, že sem píšem len také krátke veci. Dlhšie píšem na reálne papiere, ale aj tak nedávajú zmysel, čiže radšej zostanú len tam. Možno raz. Dva, tri.. a pridám to aj sem, keď sa zbláznim.

A ešte taká zaujímavá novinka. CLICK CLICK CLICK Rozhodla som sa, že využijem svoj nevyužitý voľný čas a potenciál. Dajte vedieť kamošom, ktorým by sa zišla pomoc, napríklad. Zatiaľ mám za sebou len jednu objednávku, ale vďakabohu maximálnu spokojnosť. A ešte chcem tiež predať nejakú to oblečenie, ktorá stránka je na to, podľa vás, najvhodnejšia?Comments

Popular Posts